Dolní Krupá


Kronika obce – paralelní s webem Dolni-Krupa.cz

V mateřšké školce našli poklad

Posted By on 19.10.2014

Ano, děti z mateřské školky našly poklad. Podívejte se. Jako první je zde smímek samotného pokladu.


Děti ho našly během pěkné procházky loukami a lesem. Inu procházky? Byla to loupežnická stezka plná zajímavých a někdy i náročných ale zábavných úkolů.

A zde je povídání, které si vyslechly na začátku tohoto dobrodružného dne:

Kdysi dávno vedla krupským údolím obávaná loupežnická stezka. Loupežnická banda, která v blízkých lesích žila, přepadávala pocestné a kupce, kteří touto cestou jezdili z jarmarku na Kláštěře. Obávaní loupežníci neměli smilování s nikým. Oloupili každého, kdo jim přišel do cesty. Proto z nich měli v širokém okolí takový strach, že se raději této cestě vyhýbali.

Vypráví se, že v této době nastoupil na krupské panství mladý hajný, který sídlil v hájovně u lesa. Hajný měl pro strach uděláno a chtěl se zlých loupežníků zbavit. Tak se jednoho dne vydal hledat jejich tajnou skrýš v lese, kde podle pověstí měli loupežníci schovány všechny šperky a zlaťáky, o které oloupili pocestné.

Staré pověsti vypráví, že se to odvážnému hajnému podařilo a že poklad uschoval někde v blízkosti své hájovny, protože měl strach, že se loupežnická banda vrátí a bude svůj poklad u něho hledat. A tak se také stalo. Když u hajného své zlaťáky loupežníci nenašli, rozhodli se najít si jiné útočiště a zmizeli někde v lesích. Od té doby již po mnoho let hledali lidé s krupského panství truhlu se zlaťáky, kterou hajný někde v blízkosti hajovny uschoval.

Dle pověsti se to zatím nikomu nepodařilo. I Vám se dostává do ruky tento pergamen s popisem cesty ke truhlici plné zlaťáků. Vaše dobrodružná cesta začíná u vrat Vaší mateřské školky, vede krupským údolím a po cestě za pokladem si budete muset několikrát ověřit Vaši zručnost, odvážnost a sportovního ducha. Hodně štěstí na této odvážné cestě.


Comments

Leave a Reply