Dolní Krupá


Kronika obce – paralelní s webem Dolni-Krupa.cz

Na faře č.p.15 koncem léta 2014.

Posted By on 23.8.2014

Práce na opravě fary se s největší pravděpodobností již blíží. V této souvislosti navštívil v pátek 22. srpna areál naší fary pan Ing. Zdeněk Štefek, který je radním Středočeského kraje pro oblast kultury a památkové péče. Do krajského zastupitelstva byl zvolen za KSČM.

Pan Ing. Štefek se byl blíže seznámit s objektem fary, s aktuální situací a s plánem blížících se stavebních prací. Tyto stavební práce byly původně plánovány již na květen, ale z důvodu řešení vysokých požadavků na protipožární zabezpečení se rozběhnou až nyní. Oprava budovy fary má probíhat však nyní maximálně intenzivně. Proto se plánují kontrolní dny v rychlém sledu. Též pan Ing. Štefek má v záměru znovu navšívit faru v průběhu stavebních prací.

Jak jsem již uváděl v jednom z minulých článků, oprava samotná bude jistě pozoruhodná událost, při které bude příležitost pozorovat dnes již ojedinělou práci s dřevěným šindelem. Myslím, že během opravy by mohla být v jisté chvíli i pěkně vidět odkrytá konstrukce historického krovu. Protože práce mají probíhat svižně, nenechte si tedy tuto příležitost utéci a sledujte, co se nám na návsi v příštích dnech postupně bude dít.


Comments

Leave a Reply