Dolní Krupá


Kronika obce – paralelní s webem Dolni-Krupa.cz

Dětský klub v Dolní Krupé

Posted By on 27.12.2013

Úvodem aktuálně informuji, že ve čtvrtek 9.ledna v 15:30 v Mateřské škole v Dolní Krupé bude první schůzka Dětského klubu naší obce.

Klub povede paní Stáňa Matulová z nedaleké Bílé Hlíny, kde založila a již 3 roky úspěšně vede obdobný dětský klub s názvem Berušky a v poslední době i další klubovou skupinu pro menší děti s názvem Broučci. Proto ten, kdo poznal a ví, jak žijí a co všechno dělají bílohlínské Berušky, může o vznikajícím dětském klubu v Dolní Krupé říci, že by to měl být také klub zcela volný a svobodný, se širokou paletou her, zábavy a činností, ve kterém se děti mohou dohodnout samy, čemu se chtějí věnovat a co by je v klubu bavilo. Sport, výlety a příroda, malování a výtvarné tvoření všech možných technik, zpěv, tanec a divadlo… Jednoduše bude záležet na tom, jaké děti budou do klubu v Dolní Krupé chodit a co je zaujme. Proto prostě přijďte a vezměte s sebou určitě i kamarády a uvidíte.

Věk dětí není omezen a v aktivitách se navzájem doplňují starší i s malými dětmi. Na úvodní seznamovací schůzce 19.12.2013, ze které jsou i doprovodné snímky tohoto článku, vyráběl vánoční svícínek opravdu i klučina, kterému ještě nebyly 2 roky. Na schůzky mohou chodit i rodiče a buď se přímo podílet na dětských hrách, nebo si prostě jen popovídat s ostatními maminkami a tatínky.

Na schůzky je nyní určen „oranžový“ pokojík v budově mateřské školy, kde je po celé podlaze pohodlný měkký koberec, je zde opravdu útulno a pracovat lze pohodlně i přímo na zemi. A nakonec ještě asi v dnešní době užitečný dovětek: členství v klubu je zcela bezplatné.

A ještě pro ilustraci i obrázek ze života bílohlínských Berušek. Je z vystoupení na oslavách 300.výročí založení obce Bílá Hlína. Nutno říci, že „bílohlínské“ kroje, které na snímku vidíte, vznikly vlastně zcela nově a právě jen díky aktivitě a energii Berušek z Bílé Hlíny.


Comments

Leave a Reply